یکشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۰۵

اللهیاری،

متولی حوزه گردشگری در شهرداری قزوین تعیین شود

حوزه گردشگری در ایجاد درآمدهای پایدار نقش مهمی دارد اما متاسفانه متولی این حوزه در شهرداری قزوین مشخص نیست و ضرورت دارد تا سیاست و برنامه شهرداری و متولی آن در این حوزه مشخص گردد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، قاسم اللهیاری سخنگو و رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، بانوان و امور خانواده شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه علنی شورا که با حضور مدیر کل تبلیغات اسلامی استان قزوین برگزار شد، با اشاره به حضور حجت الاسلام زهرایی در کسوت مدیر این اداره اظهار کرد: از زمان حضور ایشان در اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین شاهد اتفاقات خوبی هستیم که برایشان در این جایگاه آرزوی موفقیت دارم.

وی افزود: طی جلسه ای که با معاون سازمان تبلیغات اسلامی استان داشتیم، در مورد بستر همکاری های مشترک و تعاملات فی مابین بحث و تبادل نظر داشتیم اما در مورد موضوعات فرهنگی و به ویژه تهیه طرح فرهنگی شهر قزوین باید جلسه ویژه ای داشته باشیم تا بتوانیم موارد را به صورت رسمی و قانونی پیگیری نماییم.

اللهیاری همچنین به موضوع دیوار نگاره در تبیلغات شهری اشاره کرد و گفت: قرار بود در طراحی برج تجارت فضایی برای دیوارنگاره در نظر گرفته شود، اما متاسفانه طراحی نشده است که به همین منظور از رییس سازمان زیباسازی شهرداری قزوین در جلسه کمیسیون فرهنگی درخواست شد تا در بودجه‌ی سال آینده این سازمان برای ایجاد دیوارنگاره شهری اعتبار در نظر گرفته شود.

سخنگوی پارلمان محلی قزوین در ادامه سخنانش به بررسی طرح نجوم به نام "آسمان تاریک" در جلسه کمیسیون فرهنگی شورا اشاره کرد و گفت: پیشنهادی از فعالین حوزه نجوم مطرح شده که طرح به سازمان سرمایه گذاری شهرداری قزوین معرفی شد تا کارشناسی شود و نتایج آن پس از بررسی به شورا ارایه گردد.

وی همچنین از طرح دهکده نجوم خبر داد و گفت: امیدواریم که طرح نجوم مرتبط با فضای گردشگری در قالب دهکده نجوم و رصدخانه به شورا ارایه شود.

وی با بیان اینکه حوزه نجوم می تواند فضای گردشگری مطلوبی را در شهر ایجاد کند تاکید کرد: متاسفانه متولی حوزه گردشگری در شهرداری قزوین مشخص نیست و بسیاری از طرحهای گردشگری در حوزه نجوم و سایر حوزه ها را ناچارا به سازمان سرمایه گذاری ارجاع می دهیم.

وی تصریح کرد: حوزه گردشگری در برخی مقاطع جدی گرفته می شود و در برخی مقاطع دیگر رها می شود بنابراین باید شهرداری قزوین سیاست خود را در این حوزه مشخص نماید.
 
اللهیاری در ادامه با انتقاد از عدم استفاده بهینه از بزرگترین بیلبورد تبلیغاتی کشور در قزوین گفت: این بیلبورد قرار بود به معرفی جاذبه های فرهنگی و گردشگری شهر قزوین بپردازد اما به تابلوی تبلیغات تجاری تبدیل شده است.
 
وی در ادامه به طرح آستان قدس رضوی با محوریت جوانان اشاره کرد و گفت: طرح تربیتی برای جوانان که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز می باشد قرار است توسط آستان قدس رضوی ارایه شود تا در سال1401 در راستای ارتقای اعتقادی و مباحث دینی و تربیتی جوانان و نوجوان در دستور کار قرار گیرد.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط