یکشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۰۵

اشدری،

سیاستهای کلان بودجه سال 1401 تدوین شود/از افراط و تفریط در امور فرهنگی پرهیز شود

از موازی کاری و افراط و تفریط در امور فرهنگی و مذهبی باید جلوگیری شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، فاطمه اشدری عضو شورای اسلامی ، در جلسه علنی شورا که با حضور مدیر کل تبلیغات اسلامی استان قزوین برگزار شد طی سخنانی با بیان این مطلب اظهار کرد: سازمان تبلیغات اسلامی باید در عرصه فرهنگی و تربیت خانواده های قرآنی پیش قدم باشد و از افراط و تفریط در این حوزه و دیگر دستگاه‌ها مانع و بازدارنده باشد .

وی افزود: باید در بدنه سازمان تبلیغات اسلامی از نیروهای متعادل که نه تندرو و نه کندرو که عامل بازدارنده و ضعیف کننده حرکت اسلامی نباشند، بهره گیرد.

وی با بیان اینکه به واسطه دارا بودن سازمان فرهنگی و ورزشی در شهرداری قزوین اقدامات خوب فرهنگی و قرآنی انجام می شود، افزود: ما باید به دنبال شهری باشیم که با بهره گیری از الگوهای اسلامی برای نشاط مسلمانان قدم هایی موثر مطابق شئونات اسلامی برداشته شود اما متاسفانه مدام این شهر اسلامی دچار افراط و تفریط مدیران شده است.

وی تصریح کرد: امروز باید از موازی کاری و افراط و تفریط پرهیز شود و دستگاههای متولی امور فرهنگی و مذهبی تفکیک و مشخص شوند و آنچه مهم می باشد هم افزایی دستگاهها متولی است که موجب هم افزایی، وحدت و همدلی شده و نتایج ماندگار و موثری را در افکار عمومی و رضایتمندی شهروندان عزیز فراهم می سازد .

به گفته اشدری، شورا و شهرداری قزوین در راستای وظایف و اهداف خود در کنار سازمان تبلیغات اسلامی خواهد بود.

وی همچنین خواستار تعامل و همکاری دستگاههای فرهنگی در تهیه و اجرای طرح جامع فرهنگی شد و گفت: باید طبق استانداردها و با تعامل دستگاههای فرهنگی این طرح تهیه و اجرایی شود که هدف و خروجی خوبی برای جامعه داشته باشد.

فاطمه اشدری در ادامه با اشاره به سخنان مدیرکل تبلیغات اسلامی در خصوص نبود آرم در کنار اقدامات فرهنگی ارگانها گفت: اتفاقا خوب است که در کنار اقدامات خوب و شایسته ،لوگوی نهادها و ارگانها هم اطلاع رسانی شود. از جمله شهرداری و شورای اسلامی شهر ، چون مردم عزیز باید بدانند بخشی از عوارض مردم صرف مشارکت در امور فرهنگی برای مردم عزیز هزینه می شود .
 
وی در بخش دیگری از سخنانش بر ضرورت تعیین متولی حوزه گردشگری در شهرداری قزوین تاکید کرد و افزود: در حوزه گردشگری که بسیار مهم است ما فقط سازمانهای سرمایه گذاری، نوسازی بهسازی و سازمان فرهنگی را داریم که کارها به آنها محول می شود ، در حالی که باید متولی خاصی داشته باشد. امید است ، برای دست یابی به درآمد پایدار و در راستای رونق صنعت گردشگری و توریسم ، در اولویت سیاستهای بودجه شورای اسلامی شهر و شهرداری قرار گیرد ، که يقينا برای ایجاد زیر ساخت‌ها وتمهیدات لازم ، مستلزم ایجاد سازمان گردشگری در شهرداری است.

این عضو پارلمان محلی در ادامه خواستار فعال شدن و تشکیل جلسات شورای سازمانها در شهرداری قزوین شد و گفت: تمامی سازمانهای ما دارای شورا هستند که سیاستگزار سازمانها می باشند و باید مکلف شوند تا جلسات آنها تشکیل شود.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قزوین در بخش دیگری از سخنانش به ضرورت تدوین سیاستهای کلان بودجه سال آینده شهرداری قزوین تاکید کرد و افزود: باید طی جلسه ای با حضور شهردار قزوین سیاستهای کلان در خصوص بودجه سال آینده بحث و تبادل نظر و سیاستهای شورا ابلاغ شود.

اشدری خاطر نشان کرد: همچنین باید وضعیت درآمد و هزینه بودجه سال جاری و میزان تحقق آن برای اعضای شورا مشخص گردد تا بتوانیم برای بودجه سال آینده برنامه ریزی کنیم.

وی به مصوبات شورای چهارم در خصوص ایجاد زیرساختهای گردشگری در راستای پایلوت بودن قزوین در این حوزه اشاره کرد و گفت: بر این اساس پروژه های مورد نیاز در قالب هتل ها و شرایط مناسب برای جذب گردشگر دیده شد.

وی ادامه داد: متاسفانه علی رغم اینکه همایشها و برنامه های مختلفی برای موضوع پایلوت بودن قزوین در امر گردشگری برگزار شده، اما باید گفت برای جذب گردشگری هیج اقدام موثری برای اسکان و رفاه حال گردشگران تا به حال صورت نگرفته است. توریست ها و گردشگران صرفا برای ساعاتی کوتاه به قزوین سفر می‌کنند و برای اسکان به تهران باز می‌گردند، عملا نتایج اقتصادی و درآمدی نصیب شهر قزوین نشده و قاعدتا موجب رونق صنعت گردشگری نمی‌گردد که نیاز به اصلاح و تکمیل زیر ساختها دارد .

فاطمه اشدری تاکید کرد: شهردار قزوین دلواپسی های شورا را در خصوص پروژه ها ی نیمه تمام برطرف نموده و امیدواریم تا قبل از پایان سال 1401به اتمام برسد.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط