یکشنبه ۱۴۰۰/۱۰/۰۵

فصیحی رامندی ،

ضرورت راه اندازی خط پردازش و تفکیک پسماند/شورای سازمانها در شهرداری فعال شود

شورا و شهرداری قزوین در جریان سازی فرهنگی پای کار است و در حد توان بمنظور تقویت بسترهای فرهنگی مساعدت می کند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، فرج اله فصیحی رامندی رییس شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه علنی شورا که با حضور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین برگزار شد اظهار کرد: با توجه به وظایف، اهداف و اختیارات شورا و شهرداری، در بسیاری از موضوعات فرهنگی اقدامات و کارکردهای خوبی داشته است و همکاری و تعامل خوبی با سازمان تبلیغات اسلامی داشته و دارد.

 وی افزود: یکی از این موارد، تبلیغات محیطی است که در مناسبتهای مختلف ملی و مذهبی شورا و شهرداری قزوین فعالیت گسترده ای داشته و پیام مناسبت در پیش رو را به مخاطب و همشهریان نمایش می دهد .

به گفته وی، استفاده از امام محله که مورد تاکید سازمان تبلیغات اسلامی است، در کمیسیون شورایاری ها بحث شده است و به عنوان یکی از اعضای شورایاری ما در محلات نقش آفرین خواهند بود.

رییس شورای اسلامی قزوین در ادامه سخنانش برآمادگی و همکاری شورا در تقویت زمینه های جریان سازی فرهنگی تاکید کرد و گفت: در بسیاری از موضوعات شورا و شهرداری قزوین ارتباط تنگاتنگی با سازمان تبلیغات اسلامی دارد و در راستای تقویت پیام و جریان سازی فرهنگی نیز پای کار است و در حد توان کمک خواهد نمود.

وی همچنین به موضوع اهمیت جوانی جمعیت اشاره کرد و گفت: در حال حاضر به سمت پیری جمعیت در حال حرکت هستیم که باید در این خصوص با اقدامات و تصمیمات مفید در بخشهای مختلف، جامعه را به سمت فرزندآوری تشویق نماییم ونگرانی خانواده های جوان را از وضعیت معیشتی کاهش دهیم و اطمینان ایجاد کنیم که رزق و روزی را خدای بزرگ تامین خواهد کرد.

رییس شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه با مخاطب قرار دادن نماینده شهردار در شورا خواستار توجه به بحث پسماند و عقد قرار داد برای راه اندازی خط پردازش و تفکیک شد و گفت: قرار بود در این راستا ضمن برگزارر مناقصه با پیمانکار منتخب قرارداد منعقد شود که تا کنون به جایی نرسیده است، لذا ضرورت دارد حتما این موضوع در دستور کار قرار گیرد تا با انجام کمترین هزینه پردازش و تفکیک انجام شده و زباله ها مستقیما به لندفیل منتقل نشود.

وی افزود: در خصوص تخصصی شدن فرهنگسراها نیز باید کمیسیون فرهنگی شورا و رییس سازمان فرهنگی و ورزشی این موضوع را بررسی نمایند و در دستور کار قرار دهند،

رئیس پارلمان محلی قزوین در بخش دیگری از سخنانش خواستار توجه شهردار قزوین به فعال شدن شورای سازمان های شهرداری شد و گفت: بعد از گذشت چهار ماه از شورای ششم شورای سازمانها تا کنون تشکیل نشده و جلسه ای نداشته، لازم است تا شورای سازمانها که ساختار آن تغییر کرده و اغلب اعضای آن جدیدا انتخاب شده اند تشکیل جلسه دهند.

فصیحی رامندی همچنین از اعضای شورای اسلامی شهر قزوین خواست تا نظرات و پیشنهادات خود را در مورد بودجه سال 1401 شهرداری قزوین اعلان نمایند تا سیاست های کلی بودجه و اولویتها به شهرداری ابلاغ شود.

وی اعلام کرد: جلسه آتی هیات رئیسه را به اولویت بندی سیاستهای ابلاغی بودجه اختصاص می دهیم و این موضوع را جمع بندی خواهیم کرد،

وی در ابتدای سخنانش در این جلسه ضمن تبریک به مناسب میلاد حضرت مسیح( ع )گفت: حضرت مسیح( ع) مردم را به آمدن رسولی به نام احمد بعداز خود بشارت داد تا مردم با فرمانبردای از ایشان به سوی کاملترین دین الهی هدایت شوند.

فرج اله فصیحی رامندی همچنین به مناسبت تقویمی عملیات کربلای چهار در جبهه های نبرد با دشمن بعثی اشاره کرد و بر روح بلند شهدای جنگ تحمیلی و شهدای غواص این عملیات درود فرستاد و گفت: این عملیات حماسی سراسر شجاعت و ایثار بود و در آن گردان های قزوین حضور فعالی داشتند.

فصیحی رامندی همچنین به حادثه تلخ زلزله بم اشاره کرد و یاد و خاطره همه جانباختگان این حادثه را گرامی داشت و افزود: در این زلزله که سومین زلزله سنگین در دو قرن اخیر کشورمان بود قریب 50 هزار نفر از هم میهنان مان زیر آوار مانده و جان باختند.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط