سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۴/۰۷

حق شناس،

ایمنی ساختمانهای بلند مرتبه در قزوین مورد توجه جدی قرار گیرد

بحث ایمنی ساختمانهای بلند مرتبه در قزوین جدی است و بایستی نظارت بیشتری بر بناهایی که در مرحله پایان کار هستند صورت گیرد.

   به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، محسن حق شناس نایب رییس شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه علنی شورا که با دستور کار بررسی لوایح شهرداری قزوین برگزار شد طی سخنانی با بیان ای مطلب اظهار کرد: توجه به موضوع امنیت ساختمانهای بلند مرتبه و رعایت مورد ایمنی آنها از نکات بسیارمهمی است که باید به آن توجه شود.

وی افزود: باید اهتمام جدی برای ساختمانهایی که در مرحله پایانی کار هستند، صورت گیرد تا شاهد پلاک های بدون پایان کار در شهر قزوین نباشیم.

وی در ادامه جلسه که به بررسی لایحه اعطای تسهیلات تشویقی فرزندآوری به کارکنان شهرداری قزوین اختصاص داشت گفت: این لایحه در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری (دامه برکاته) بر مساله فرزندآوری، جوانی جمعیت و جلوگیری از حرکت کشور به سمت پیری جمعیت و همچنین لزوم اتخاذ سیاستهای تشویقی در این خصوص است.

وی افزود: با توجه به اینکه این لایحه درکمیسیون مالی شورا بررسی شده لذا در صحن شورا با افزایش ارقام در مفاد ارایه شده موافقت می شود.

حق شناس همچنین به موضوع صدور پروانه برای املاک قولنامه ای اشاره داشت و گفت: لایحه بسیار مهم صدور پروانه برای املاک قولنامه ای در کمیسیون تلفیق مالی با عمران و شهرسازی بررسی و براین اساس مقرر شد ظرف مدت ده روز دستورالعمل اجرایی این لایحه با بررسی موشکافانه و دقیق جزییات، توسط معاونت معماری و شهرسازی شهرداری تهیه و تدوین و جهت بررسی و اتخاذ تصمیم به شورا ارایه گردد.

نایب رییس شورای اسلامی شهر قزوین، همچنین در خصوص لایحه شهردار ی قزوین پیرامون احتساب جایزه خوش حسابی به مودی که سه روز قبل از موعد تعیین شده نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام نموده بود گفت: این لایحه نماینده مطلع نداشت ولذا از دفتر شورا درخواست دارم تا این گونه لوایح را که نماینده مطلع معرفی نشده را جهت بررسی ارجاع ندهند، همچنین از شهرداری درخواست دارم تا در فیش هایی که برای بهره مندی از جایزه خوش حسابی صادر می شود حتما بازه زمانی تخفیف جایزه خوش حسابی قید شود تا مودیان کاملا درجریان قرار گیرند.

وی درجریان بررسی گزارش های حسابرسی سازمانهای شهرداری قزوین گفت: روسا و مدیران مالی سازمانهایی که چندسال به طور مستمر ارزیابی مطلوب درگزارش های حسابرسی دارند، باید مورد تشویق قرار گیرند.

نایب رییس شورای اسلامی شهر قزوین، در ابتدای سخنانش در این جلسه ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه از تلاش همه دلسوزان این عرضه تقدیر نمود و اظهار امیدواری کرد تا همه در راستای برقراری عدل و داد قدم برداریم.

حق شناس همچنین با توجه به در پیش بودن اعیاد قربان و غدیر خواستار تدارک مراسمات و جشن های باشکوه و زیباسازی فضاهای شهری شد.

وی همچنین سخنانی پیرامون مناسبتهای تقویمی از جمله شهادت امام جواد (ع )،روز ازدواج ، روز نزول پایه های کعبه از بهشت و روز بمباران شیمیایی سردشت توسط رژیم بعث وصدام ارایه نمود.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط