سه‌شنبه ۱۴۰۱/۰۴/۲۸

نایب رییس کمیسیون فرهنگی ، اجتماعی،ورزشی، بانوان و امورخانواده شورای اسلامی شهرقزوین

پیام شهر در انعکاس مطالب سلیقه ای و سیاسی عمل می کند

سیاستها و برنامه های پیام شهر درکارگروهی ویژه برنامه ریزی شود و همچنین از طریق کمیسیون فرهنگی و روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین مطالب قبل از چاپ رصد شود.

   فاطمه اشدری نایب رییس کمیسیون فرهنگی ، اجتماعی،ورزشی، بانوان و امورخانواده شورای اسلامی شهرقزوین در جلسه علنی شورا که با دستور کاربرررسی لوایح شهرداری قزوین برگزار شد، ضمن ابراز خوشحالی از چاپ مجدد هفته نامه پیام شهرقزوین تاکید کرد: همچنین مطالبی که قرار است از اعضای شورا در نشریه منعکس شود با نظر ریاست شورا ی اسلامی شهر و روابط عمومی این نهاد صورت گیرد.

وی ادامه داد: پیام شهر در واقع بطور خاص می بایست به پیام مدیریت شهری در حیطه وظایف محوله و نیاز شهر و امور و خواسته های شهری و شهروندی بر اساس سیاست گذاریهای مناسب شورای اسلامی شهر و به دور از سلیقه های شخصی و سیاسی بپردازد؛ اینطور نیست که بخواهد مثل برخی رسانه های شهری به تمامی امور غیر بپردازد ولی به امور شهروندان و خدمات شهری عنایت کمرنگ تری داشته باشد .

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین، خطاب به سردبیر ومدیر مسئول هفته نامه پیام شهر گفت: مدیر مسئول و سردبیر هفته نامه پیام شهر تکلیف دارند تا نطق های پیش از دستور اعضای شورا را به صورت کامل منعکس نمایند اما متاسفانه این مهم محقق نشده است.

به گفته وی در بخشی از یک صفحه این نشریه به صورت کوتاه و موردی از اعضای شورا خبرکار شده است که این اصلا پاسخگوی پارلمان شهری نیست.

این عضو شورای اسلامی شهرقزوین تاکید کرد: بایستی مطالب صفحه شورا در اختیار شورا باشد و نظارت بر صفحات دیگر این نشریه نیز حتما توسط کمیسیون فرهنگی صورت گیرد لذا صلاح نیست این موضوع صرفا در اختیار مدیریت شهری و روابط عمومی شهرداری قزوین قرار گیرد.

وی با انتقاد از برخی مطالب منعکس شده در هفته نامه پیام شهر گفت: بایستی تمامی مطالب منتشر شده در این نشریه با اولویت شهر قزوین باشد، به عنوان نمونه اگر در مورد کارآفرینان گزارش یا مطلبی منعکس می شود باید تمام کارآفرینان شهرقزوین در اولویت انعکاس مطالب باشند، که متاسفانه در چند شماره اخیر این موضوع را ندیدیم.

به گفته این عضو شورای اسلامی شهر قزوین ،سلیقه ای چاپ کردن مطالب عین سیاسی عمل کردن است که متاسفانه در روابط عمومی شهرداری شاهد آن هستیم و بایستی براین موضوع نظارت شود و در پیام شهر به صورت ویژه نظارت جدی صورت گیرد.

نهضت شبانه آسفالت معابر در قزوین راه اندازی شود

نایب رییس کمیسیون فرهنگی ، اجتماعی ، ورزشی بانوان و امورخانواده شورای اسلامی شهرقزوین در ادامه ضمن تاکید بر راه اندازی نهضت شبانه آسفالت در شهر قزوین اظهار کرد: به منظور افزایش رضایت مندی شهروندان ،آسفالت معابر مختلف شهری ازجمله بافت فرسوده و نقاط تاریخی شهر قزوین و نواحی منفصل شهری باید در اولویت اقدامات مدیریت شهری قرار گیرد و نهضت شبانه آسفالت دوباره راه اندازی گردد.

او همچنین تاکید کرد: برخی از حیاط مدارس شهر قزوین نیازمند ترمیم و بهسازی آسفالت هستند؛ لذا ضرورت دارد تا قبل شروع فصل مدرسه و ماه مهر با همکاری اداره کل آموزش و پرورش و به صورت مشارکتی و همکاری نوسازی مدارس استان نسبت به آسفالت و بهسازی حیاط مدارس نیز اقدام نمود.

این عضو شورای اسلامی شهرقزوین درادامه سخنانش با اشاره به تعیین تکلیف برخی پروژه های شهرداری قزوین و تکمیل آنها تا پایان تیر ماه سال جاری از طرف مدیریت شهری وعده داده شده بود خاطرنشان کرد: قطعا تا پایان تیرماه برخی از پروژه های عمرانی شهرداری قزوین آماده بهره برداری می شود که ضرورت دارد تا درنشستی مشترک با شهرداری قزوین و رسانه ها به اطلاع شهروندان برسد.

وی با انتقاد از انتصابات اتفاق افتاده در دو هفته اخیر درشهرداری قزوین گفت: برخی از از انتصابات در دو هفته ای که جلسات شورا تعطیل بود، اتفاق افتاده است و برخی افراد در منصب هایی جای گرفته اند که سوال برانگیز است و بایستی مدیریت شهری در جلسه ای که خواهیم داشت به سوالات شورا به عنوان جایگاه نظارتی حتما پاسخ دهد.

اشدری ادامه داد: این سوال مطرح می شود که اگر قرار است مدیری جابجا شود و دوره ای را در بلاتکلیفی بگذراند و بعد از مدتی در منصب دیگری قرار گیرد، پس چرا از اول مدیر را برکنار کردند؟ علت برکناری مدیران چیست ؟این توهین به انسانهایی هست که قصد خدمت دارند ولی بدون علت جابجا می شوند.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر قزوین، دربخش دیگری از سخنانش خواستار پاسخگویی شهردار قزوین یا نماینده شهردار در جلسات شورا شد و گفت: بایستی به سوالات و تذکرات اعضای شورا به صورت شفاهی و در صحن شورا و مکتوب پاسخ داده شود؛ چرا که اعضای شورا نمایندگان مردم و شهر هستند و بایستی مطالبه گران بدانند که نمایندگان آنها پیگیر مشکلات شهر و شهروندان هستند.

وی دربخش دیگری از جلسه که به بررسی درخواست تعاونی مسکن پوشینه بافت اختصاص داشت در طرح دیدگاه خود پیرامون این درخواست گفت: اکثر تعاونی های مسکن در مینودر قدیمی هستند و برخی از آنها به دلیل پایان کار نداشتن خدمات دریافت نمی کنند، لذا این افراد شهروندان قزوین به شمار می آیند و بایستی مدیریت شهری تمامی مسایل آنها را یکپارچه ببیند و به مشکلات انها توجه داشته باشد.

اشدری دربخش دیگری از جلسه که به بررسی گزارش حسابرسی سازمانهای شهرداری قزوین اختصاص داشت اظهارکرد: بایستی ساز وکار مشخصی برای حسابرسی سازمانها تعریف کرد، به گونه ای که حسابرسی به روز انجام شود تا بتوانیم مغایرتها و اشکالات را درزمان خود حل نماییم.

وی افزود: متاسفانه به دلیل مدیریتهای ناپایدار شهری در صورت مشروط بودن و یا مردود شدن گزارش حسابرس درخصوص سازمان ها مدیر مربوطه از دستگاه اداری مربوطه خارج شده حضور ندارد که بتوانیم مواخذه نماییم؛ لذا علاوه بر به روز شدن ، ابزار تشویق و بازدارنده بایستی در سیستم حسابرسی درنظر گرفته شود وبرای این موضوع راهکاری تدبیر شود.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین ،دربخش دیگری از این جلسه که به بررسی نامه های واصله و درخواستهای شهروندان اختصاص داشت گفت: روند پیگیری برخی نامه ها ودرخواستهای شهروندان در صحن شورا نیست و اینکه بخواهیم برخی پرونده ها را درصحن شورا رسیدگی نماییم این حق را باید برای سایر شهروندان نیز ایجاد کنیم که مابقی پرونده ها و درخواستهای شهروندان را نیز درصحن شورا مطرح نمائیم ، لذا باید این موضوع در مدیریت شهری تعیین تکلیف شود. و با اتخاذ وحدت رویه به حقوق و مطالبات مردم پرداخت .

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط