پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۵/۱۴

شفیعی، فرماندار قزوین در مراسم تحلیف اعضای ششمین دوره شورای اسلامی شهر قزوین:

انتخابات شورا در شهرستان قزوین سالم برگزار شد

در ۵۶۶ شعبه برگزاری انتخابات شورای اسلامی در شهر و روستای شهرستان قزوین انتخابات سالم برگزار شد و ابطال نداشتیم.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ محمد شفیعی فرماندار قزوین در آیین تحلیف و تعیین هیات رییسه شورای اسلامی شهر قزوین، گزارشی از وضعیت انتخابات ارائه کرد و گفت: انتخابات ششمین دوره شهرهای کشور اواخر اسفند ماه سال گذشته استارت خورد و ۱۲ هزارو ۷۸۸ نفر این انتخابات رابرگزار کردند که همه عوامل اجرایی درسطح کشور مورد تمجید مقام معظم رهبری(مدظله العالی) قرارگرفتند.

وی ادامه داد: علی رغم ناملایماتی که در جریان برگزاری انتخابات در تعیین صلاحیت ها توسط برخی افراد شاهد بودیم اما هیات اجرایی خوبی داشتیم و با تقوا برخورد کردند.

فرماندار قزوین ادامه داد: با استناد به پرونده ها و مراجع چهارگانه و پنج گانه بررسی دقیق صلاحیت نامزدها انجام شد و هیات اجرایی در مجموع برایند، تعامل و همکاری خوبی داشتند، در کناراین، هیات اجرایی بسیار خبره در شهرستان قزوین مستقر بودند که نهایت تعامل و همکاری صورت گرفت و هیچ فشاری بر روند نظرات این هیاتها وارد نشد.

وی تاکیدکرد: تصمیمات مراجع چهارگانه مشورتی بود و آنچه که تصمیم گیرنده بود اعضای هیات اجرایی نظرخود را اعلام کردند و هیچ دستگاه نظارتی و مراجع چهارگانه فشاری بر نظرات هیات اجرایی نداشته است.
 
به گفته فرماندار قزوین، ۲۹ فرایند به صورت سالم و بان ظارت کامل به اجرا درآمد و هیچ فرایندی خارج از بازه زمانی انجام نشد هیچ ایراد جزیی هم وارد نبود.

وی ادامه داد: شهر قزوین به چند منطقه تقسیم شده بود و شیوه اجرایی توسط هر چند شعبه دراختیار امین ما قرار کزفته بود.

شفیعی افزود: در روز انتخابات در هیچ کجا دچار کمبود تعرفه نشدیم غیر از یک روستا که حدود ۳۵ دقیقه تاخیر ایجاد شد.

وی با اشاره به برخی نارسایی ها و جفاکاری توسط ستاد برگزاری انتخابات کشور گفت: در هشت استان کشور دچار مشکل در پیکربندی صندوقها بودیم که کارت تعرفه و مجری انتخابات را دیر رساندند.
 
شفیعی خاطرنشان کرد: با توجه به این مشکل چند کارشناس فناوری اطلاعات را فراخوان کردیم و با تفکر بسیجی و انقلابی توانستیم کلیه شعبات را تا ساعت هفت صبح پیکربندی کنیم.

وی ضمن قدردانی از تلاش های اعضای دوره پنجم گفت: در دوره پنجم میزان مغایرتهابیشتر از دوره های قبلی است و با لحاظ کردن قانون در شورای حل اختلاف استان قریب به ۷۰ درصد مغایرت های هیات تطبیق تایید شد.

وی افزود: از اعضای شورای اسلامی شهر قزوین انتظار می رود که اگر در بطن جلسات شورا موضوعی به ذهن خطور کرد موارد را ارائه و با شجاعت و صراحت نظرات خود را اعلام کنند.

شفیعی تاکید کرد: اگرهر جایی بی قانونی ببینیم تعارف نداریم چون حق الناس و بیت المال است و باید مراقبت کنیم تاحقوقی از بین نرود.

وی بااشاره به خروجی برگزاری انتخابات که با زحمت تمام عوامل اجرایی برگزارشد، گفت: در ۵۵۶ شعبه شهری و روستایی ابطال نداریم و چند مورد فقط بازشماری صو ت گرفت.
 
به گفته فرماندار قزوین در جریان انتخابات هفتگانه شهرستان قزوین هیچ ابطال و باز شماری در آرا نداشتیم و انتخابات سالم برگزارشده است.

وی درادامه با اشاره به آمار آرای اعضای شورای اسلامی شهر قزوین اظهار امیدواری کرد: در شورای ششم شاهد تحول در سیما و منظر شهری، عمران شهری، سلامت شهری و با انتخاب شهرداری انقلابی باشیم.

 

تصاویر مرتبط