شنبه ۱۴۰۰/۰۵/۱۶

رییس شورای اسلامی شهر قزوین:

تعداد کمیسیونهای شورا در دوره ششم کاهش یافت

به منظور افزایش کارایی و اثربخشی بیشتر وحضور اعضا نسبت به تقلیل تعداد کمیسیون های تخصصی شورا دردوره ششم اقدام و تصمیم گیری شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ فرج اله فصیحی رامندی رییس شورای اسلامی شهر قزوین در دومین جلسه علنی شورا در دوره ششم، ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار و یادآوری شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی، از تلاشهای خبرنگاران در امر اطلاع رسانی قدردانی کرد.

وی اظهار داشت: امسال به دلیل شرایط بحرانی کرونا و با توجه به تصمیم ستاد مقابله با کرونا در استان، امکان حضور در دفاتر رسانه ها و دیدار با خبرنگاران را نداریم و از این بابت عذرخواهی می کنیم، البته وظیفه خود را با ارسال پیام و تماس تلفنی انجام خواهیم داد و مراتب تقدیر و تشکرمان را به خبرنگاران اعلام می کنیم.

وی در ادامه این جلسه به موضوع کاهش تعداد کمیسیونهای تخصصی شورا از ۷ کمیسیون به ۵ کمیسیون اشاره کرد و گفت: براساس قانون این اجازه وجود دارد تا با تشخیص اعضا، کمیسیونها افزایش یا کاهش داشته باشد، براین اساس و با توجه به اینکه به دنبال اثربخشی و کارایی بیشتر کمیسیون ها بودیم تعداد کمیسیونها را به پنج کمیسیون کاهش دادیم.

رییس شورای اسلامی شهر قزوین خاطرنشان کرد: این کمیسیونها شامل، کمیسیون شهرسازی، املاک وحقوقی، خدمات شهری، نظارت و شورایاری ها، مالی، برنامه ریزی و سرمایه گذاری، عمران، ترافیک و امور زیربنایی وکمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی بانوان و امور خانواده است.

فصیحی رامندی با اشاره به ضرورت توجه به شورایاری ها اظهار داشت: در شورای چهارم
شورایاری ها و استفاده از این ظرفیت مورد توجه بود؛ اما در شورای پنجم به فراموشی سپرده شد.

به گفته رییس شورای اسلامی شهر قزوین، شورایاری ها در محلات حقیقتا یک حلقه ارتباطی بین مردم و شوراها هستند و می توانند مشکلات محلات را به شورا منتقل کنند تا نسبت به حل و فصل آنها اقدام شود.

وی در ادامه در خصوص نحوه حضور اعضای شورا که کارمند دستگاه دولتی هستند، توضیحاتی ارائه داد.

فصیحی رامندی همچنین یاد وخاطره خبرنگار فقید مرحومه امیری را گرامی داشت.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط