جمعه ۱۴۰۰/۰۶/۲۶

رییس شورای اسلامی شهر قزوین:

شهردار منتخب قزوین به وزارت کشور معرفی می شود

سردار مهدی صباغی به عنوان شهردار قزوین برای احراز صلاحیت و صدور حکم به وزرات کشور معرفی می شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرقزوین؛ فرج اله فصیحی رامندی رییس شورای اسلامی شهر قزوین طی سخنانی اظهار کرد: اعضای شورا در جلسات متعدد گزینه های مطرح شده برای تصدی پست شهردار قزوین را به دقت بررسی کرده و از میان ۷۰ کاندید بومی و غیر بومی در نهایت به ۱۶ نفر برای ارایه برنامه ها و حضور در صحن رسیدیم.

 وی ادامه داد: پس از بحث و بررسی برنامه های نامزدهای تصدی شهردار قزوین به چهار گزینه نهایی آقایان معصوم، سید مهدی کاظمی، مهدی صباغی و اسلامی صدر رسیدیم.

به گفته فصیحی رامندی ، سرانجام با انتخاب اعضای شورای اسلامی شهر قزوین و با کسب۶ رای از ۹ رای ماخوذه سردار مهدی صباغی به عنوان شهردار قزوین انتخاب شد.

 وی تاکید کرد: بر اساس قانون، شهردار منتخب برای صدور حکم به وزارت کشور معرفی می‌شود و وزارت کشور ۱۰ روز فرصت دارد تا حکم شهردار منتخب شورا را پس از بررسی و احراز صلاحیت صادر کند.

رئیس پارلمان محلی قزوین با بیان اینکه جریان انتخاب شهردار در این دوره از شورا نسبت به دوره های دیگر تفاوت های عمده ای داشته اظهار داشت: تعداد حضور افراد کارشناس و متخصص در امر مدیریت شهری به عنوان نامزد تصدی پست شهردار قزوین و ارایه برنامه ها در صحن شورا با حضور رسانه ها یکی از تفاوت‌هایی است که در جریان انتخاب شهردار در شورای ششم با دیگر ادوار شوراها وجود داشت.

 

پایان پیام/

 

تصاویر مرتبط