یکشنبه ۱۴۰۰/۰۶/۲۸

فصیحی رامندی:

ضرورت تکمیل پروژه های نیمه تمام از طریق دریافت تسهیلات

برخی پروژه های نیمه تمام عمرانی و دارای اولویت با دریافت تسهیلات ۱۰۰ میلیارد تومانی از بانک شهر تکمیل و به بهره برداری خواهند رسید.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ فرج اله فصیحی رامندی رییس شورای اسلامی شهر در جلسه علنی شورا که به بررسی لایحه شهرداری قزوین پیرامون دریافت تسهیلات یکهزار میلیارد ریالی از بانک شهر اختصاص داشت گفت: در راستای اتمام پروژه های نیمه تمام عمرانی که پیشرفت فیزیکی خوبی داشته و با اندک تزریق مالی به بهره برداری می رسند، مبلغ یکهزار میلیارد ریال تسهیلات از بانک شهر دریافت خواهد شد.

رییس شورای اسلامی شهر قزوین خاطر نشان کرد: طبق آماری که توسط شهرداری قزوین به شورا ارائه شده است، از ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلاتی که دریافت خواهد شد مبلغ ۱۰ میلیارد تومان برای پروژه نسیم شمال، ۵ میلیارد تومان برای پروژه تقاطع غیر همسطح یادگار امام (ره)، ۵میلیارد تومان بوستان بانوان، ۳۰ میلیارد تومان کمربندی آیت اله باریک بین ۱۵ میلیارد تومان برای مناطق سه گانه شهری، و مابقی نیز برای خرید قیر و اعتبارات سازمان عمران هزینه خواهد شد.

وی تاکید کرد: با این لایحه موافقت شد و مقرر گردید ریز هزینه کرد برای پروژه ها توسط شهرداری قزوین به شورا ارایه شود.

رییس شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه جلسه در بررسی لایحه تعیین تکلیف وضعیت فعالیت شهرداری قزوین در مجتمع دفن بهداشتی پسماند محمدآباد اظهار کرد: شهرداری قزوین نسبت به روشن شدن وضعیت مالی و نیروی انسانی شرکت پردازش پسماند محمدآباد اقدام نموده و گزارش آن را به شورا ارایه کند.

وی در خصوص لایحه ای پیرامون ادامه فعالیت شهرداری قزوین جهت بهره برداری از مجتمع پردازش محمدآباد گفت: شورای اسلامی شهر قزوین با شرایطی از جمله بروز رسانی خطوط پردازش، وصول مطالبات مجتمع، اخذ سند مالکیت زمین مجتمع ۱۱۱ هکتاری به نام شهرداری قزوین ،تعیین تکلیف شرکت پردازش پسماند به جهت حقوقی، جذب سرمایه گذار توانمند در این حوزه و گزارش ماهیانه درآمد به شورا با این لایحه موافقت کرده و ادامه فعالیت شهرداری قزوین در بهره برداری از مجتمع پردازش محمد آباد به مدت شش ماه تمدید شد.

فصیحی رامندی در ادامه در خصوص لایحه استمهال تسهیلات با پرداخت ۵ درصد مانده بدهی گفت: با این لایحه در صورت اینکه استمهال از محل اعتبار باقیمانده از قرار داد پروژه بادامستان تهاتر شود توسط اعضای شورای اسلامی شهر قزوین موافقت شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش خواستار توجه و دقت نظر بیشتر اعضا در تشکیل کمیسیونهای مربوطه و بررسی دقیق تر لوایح و توجه به برگزاری ملاقاتهای مردمی و در جریان قرار گرفتن مشکلات مردم توسط اعضای شورا شد.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط