یکشنبه ۱۴۰۰/۰۷/۲۵

اشدری:

سهم نیم درصدی مالیات صنایع برای ورزش پیگیری و رسیدگی شود.

هم افزایی دستگاهها و هیاتهای ورزشی در ارتقای ورزش شهر قزوین یک ضرورت است.


فاطمه اشدری نایب رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، بانوان و امور خانواده شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه کمیسیون فرهنگی شورا که به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان و با حضور مدیرکل بانوان استانداری و معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان روسای هیات های ورزشی برگزار شد، با بیان اهمیت ورزش در جامعه بانوان گفت: اعتقاد داریم زنان زنجیره اصلی توسعه هستند و باید در همه مسایل برای سلامت روح، روان و جسم آنها برنامه ریزی شود.

اشدری در ادامه سخنانش با اشاره به برنامه های شورای ششم در بخش توجه به ورزش بانوان گفت: در این راستا مقرر شده تا هر بوستان بانوانی که قرار است در شهر احداث شود با توجه به نیازهای بانوان و رویکرد خاص تعریف و طراحی شود و نقطه نظرات کارشناسان در طرح ها پیاده و نگاه ویژه ای در آنها شکل گیرد.

وی ادامه داد: در خصوص بوستان بانوان در جنوب شهر که به نام بوستان مادر و کودک تغییر نام یافت نیز در نشستی مشترک با سازمان خدمات طراحی مقرر شد، تغییرات در طرح متناسب با نام بوستان صورت گیرد.

فاطمه اشدری در ادامه بر ضرورت هم افزایی دستگاهها و هیاتهای ورزشی در بخش ورزش تاکید کرد و گفت: این مطالبه وجود دارد تا در راستای تقویت زیر ساختها ی ورزشی تعاملات و هم افزایی های بیشتری صورت گیرد.

اشدری خاطر نشان کرد: یکی از مباحث که قرار است رسیدگی شود سهم نیم درصد مالیاتی از صنایع برای ورزش است که بایستی پیگیری شود و این سهم بری ارتقای سرانه ورزشی شهر هزینه شود.

وی همچنین به موضوع تشویق زنان خانه دار به امور ورزشی و مطالبه آن از آموزش و پرورش شد و گفت: می توانیم مادران و زنان خانه دار را از مدارس و در محلات سطح شهر به ورزش دعوت کنیم که ضروت دارد تا با مشارکت فارغ التحصیلان رشته تربیت بدنی یک طرح ضربتی همانند طرح نهضت سواد آموزی که در اوایل انقلاب اسلامی آموزشیاران با مراجعه به درب منازل، افراد بیسواد را در نزدیک ترین محل سکونت مثل مدرسه و مسجد محله به آموزش دعوت می‌کردند و بانوان بیسواد با همراهی همسران خود در یک مکان امن و مقدس نزدیک محل سکونت با سواد می شدند، اجرا کنیم.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین ادامه داد: می توان این طرح را با مشارکت آموزش و پرورش، امور مساجد و دیگر دستگاه‌ها که فضای مناسب برای ورزش بانوان دارند، با بهره گیری از کارشناسان ورزشی جوان و مورد تایید سازمان تربیت بدنی ، در محلات شهر اجرا کرد تا موجبات نشاط و سلامت بانوان جامعه فراهم شود.

اشدری تصریح کرد: ما معتقدیم گر چه وضعیت ورزش مردان نیز خوب نیست اما ورزش بانوان مهجور واقع شده و لازم است تا در راستا با همکاری سازمان تربیت بدنی اقدامت خوبی صورت گیرد.

نائب رئیس کمیسیون فرهنگی و ورزشی تاکید کرد: شهرداری در بخش ورزش ردیف بودجه خوبی دارد و نمی گذاریم این ردیف حذف شود، بلکه باید افزایش پیدا کند.

وی همچنین خواستار نگاه عادلانه به ورزش بانوان و آقایان شد و گفت: اولویت کار باید در بخش ورزشهای همگانی باشد و در شرایط اوضاع بهتر مالی شهرداری می توان به داشتن تیم هم فکر کرد.

اشدری گفت: شورا و شهرداری باید برای آن چیزی که هزینه می کند، نمود عینی داشته باشد.

وی همچنین خواستار بررسی دقیق نحوه استفاده سوله های مشترک ساخته شده توسط شهرداری قزوین و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد و گفت: متاسفانه افراد عام نمی توانند از این سوله های ورزشی استفاده کنندو باید این موضوع بررسی شود که میزان سهم مشارکت شهرداری در این سوله ها چگونه بوده است؟.
 

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط