یکشنبه ۱۴۰۰/۰۷/۲۵

اللهیاری:

شورای ششم نگاه ویژه‌ای به حوزه ورزش و سلامت دارد

در تدوین آیین نامه حمایت از ورزش اهمیت به ورزش بانوان در اولویت اقدامات و مورد توجه شورای اسلامی شهر قزوین است.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ قاسم اللهیاری رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، بانوان و امور خانواده شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه کمیسیون فرهنگی شورا که به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان و با حضور مدیر کل بانوان استانداری و معاون ورزش اداره کل ورزش و جوانان و روسای هیات های ورزشی برگزار شد طی سخنانی با تاکید بر برنامه ریزی برای تدوین آیین نامه حمایت از ورزش در شورای ششم اظهار کرد: از ابتدای شروع به کار شورای ششم شاهد اتفاقات و سیاستهای خوبی در بخش حمایت از ورزش بودیم.

وی افزود: در دور قبل هزینه زیادی صرف تیم داری شده و حمایت از بخشهای مختلف ورزشی در سطوح گوناگون مغفول ماند.

الهیاری با اشاره به اینکه درخواستهای زیادی از هیاتهای مختلف ورزشی برای مساعدت مالی مطرح شده گفت: در حال حاضر برخی از هیاتهای ورزشی به نیازهای مالی کمی نیاز دارند تا مشکلشان حل شود و اینکه در گذشته هزینه های میلیاردی صرف تیم داری می شد و به نیاز سایر هیاتهای ورزشی کمتر توجه شده می شد.

وی تاکید کرد: در شرایطی که شهرداری قزوین با مشکل مالی روبروست، به طوری که توان پرداخت حقوق بخشی از پرسنل را ندارد، چرا باید بودجه های میلیاردی صرف تیم داری شود؟ مامعتقدیم باید بودجه ورزش حفظ و حتی افزایش یابد اما صرف تیم داری نشود و به طور عادلانه و در همه بخشهای ورزشی هزینه شود.

سخنگوی پارلمان محلی قزوین بر نقش حمایتی شورا در بخش ورزش تصریح کرد و گفت: ما وظیفه حمایت در همه بخشهای ورزشی به ویژه ورزشهای همگانی و ورزش قهرمانی و قهرمانان ورزشی داریم.

به گفته وی، اینکه گفته می شود شورای ششم به ورزش اهمیت نمی دهد ظلم به شورا است.

رئیس کمیسیون فرهنگی و ورزشی شورای شهر همچنین بر تدوین آیین نامه حمایت از ورزش و توجه ویژه به بانوان اشاره کرد و گفت: در تدوین آیین نامه حمایت از ورزش توجه به ورزش بانوان در اولویت توجه و اقدامات ما است.

وی همچنین بر پیگیری سهم نیم درصدی مالیات از صنایع و شرکت های صنعتی و هزینه آن در بخش ورزش تاکید کرد و گفت: در این راستا ضرورت دارد تا پیگیری ها انجام شود و صنایع بزرگ نیز در این حوزه همکاری داشته باشند.

رییس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه سخنانش گفت: شرکتهای بزرگی در استان فعالیت می کنند که برای استانهای دیگر تیم‌داری می کنند در حالی که آلودگی های محیط زیستی برای استان ما دارند و باید از طریق مدیران ارشد استان مدیریت شود، این شرکتها در این استان و شهر تیم داری کنند.

قاسم الهیاری همچنین از اقدامات خوب شورا در تصویب اعتبار 500 میلیون تومان برای لیگ دسته یک بانوان والیبال و بسکتبال خبر داد و گفت: این اعتبار می تواند تاحدودی بخشی از هزینه های این تیم ها را جبران نماید باید باقی هزینه ها از طریق اسپانسر تهیه شود.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنانش به نگاه عابر بانکی به شهرداری قزوین اشاره کرد و گفت: نگاه عابربانکی به شهرداری کار درستی نیست اما شورا و شهرداری قزوین به سهم خود حامی بخش ورزش خواهد بود و در راستای افزایش اعتبار و بودجه بخش ورزش تلاش خواهد کرد.
 

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط