یکشنبه ۱۴۰۰/۰۷/۲۵

صلح جو:

به زیر ساختهای ورزش بانوان در سطح کلان و استانی توجه شود

با وجود اینکه بانوان نیمی از جامعه را تشکیل میدهند اما امکانات و زیر ساختهای لازم ورزشی جهت بهره برداری و استفاده آنها در شهر بسیار کم است.


 
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، حسین صلح جو عضو شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه کمیسیون فرهنگی، ورزشی، بانوان و امور خانواده شورا که به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان و با حضور مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری، معاون ورزش اداره کل ورزش و جوانان و روسای هیات های ورزشی برگزار شد طی سخنانی با بیان اهمیت جایگاه ورزش در سلامت بانوان اظهار کرد: ورزش برای بانوان بسیار مهم است و سلامت جامعه را تضمین خواهد کرد و نبود آن در زندگی باعث افزایش بیماری ها و تنش عصبی خواهد شد.

وی افزود: ورزش اگر با رعایت استانداردها انجام شود موثر است، اما امروزه این حوزه جایگاه کمرنگی در میان بانوان دارد.

صلح جو خاطر نشان کرد: ورزش موجب کاهش مرگ و میر شده و با رژیم غذایی مناسب عامل موثر در کاهش وزن است و از نظر روانی باعث کاهش استرس، اضطراب و افسردگی می شود.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه با اشاره به اینکه ورزش برای بانوان راهی برای مشارکت در زندگی اجتماعی و فرهنگی می باشد افزود: توسعه سرانه فضای و عدالت در این حوزه باعث می شود تا بانوان با عزت نفس و اعتماد به نفس بیشتری در فرصتهای شغلی و زندگی فردی خود موفقیت کسب کنند.

به گفته وی زنان نیمی از جامعه را تشکیل می دهند و در این میان ورزشکاران زیادی از جامعه بانوان توانسته اند در حوزه ورزش مدالهای رنگارنگی را کسب نمایند.

صلح جو تاکید کرد: مجموعه مدیریت شهری قزوین باید با دقت و درک صحیح از وضعیت ورزش بانوان شهر و برنامه ریزی خوب حمایت از ورزشکاران در سطوح مختلف را در دستور کار قرار دهد.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین خاطر نشان کرد: بایستی در راستای وظایف خود، ارتقای ورزش همگانی و حمایت از تیم های مدال آور و تجلیل از آنها در برنامه و اولویت شورا و شهرداری قزوین قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه باید در راستای تقویت امکانات و زیر ساختهای لازم برای ورزش بانوان تلاش کرد افزود: بایستی امکانات و ابنیه های ورزشی در حوزه ورزش بانوان رصد و شناسایی شود و برای ارتقای امکانات در سطح کلان و مدیریت استان تلاشهای ویژه ای صورت گیرد.

صلح جو اظهار امیدواری کرد: در شورای ششم شاهد اقدامات خوب در حوزه ورزش به ویژه درحوزه ورزش بانوان باشیم.
 

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط