یکشنبه ۱۴۰۰/۰۷/۲۵

فرمانی:

ضروت توجه به رویکرد شایسته سالاری در حوزه ورزش

نگاه جریانی و سیاسی داشتن به ورزش درست نیست و لازم است تا رویکرد شایسته سالاری در ورزش لحاظ شود.


به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین؛ علی فرمانی رییس کمیسیون خدمات شهری، محیط زیست و شورایاری شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه کمیسیون فرهنگی شورا که به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان و با حضور مدیر کل بانوان استانداری و معاون ورزش اداره کل ورزش و جوانان روسای هیات های ورزشی برگزار شد طی سخنانی اظهار کرد: من بر این باورم که رسیدن زنان لایق و شایسته‌ی دارای تجربه به سطوح بالا، به میزان مطلوب، برای جامعه ای که در آن نظام اسلامی برقرار است، از اهمیت ویژه ای برخوردار است؛ زیرا حضور آنها در مقامات بالا، مدرکی عینی بر اهمیت دادن اسلام به زن و موقعیت او را در جامعه می باشد.

وی افزود: با این کار می توان تبلیغات دشمنان در این مورد را که اسلام زنان را از انجام وظایف اجتماعی محروم کرده است، خنثی کرد.
:فرمانی خاطر نشان کرد: نکته ای که تذکر آن لازم به نظر می رسد این است که باید برای زنانی که شایستگی تصدی امور اجتماعی را دارند، به گونه ای برنامه ریزی شود که ورود آنان به معنای تضعیف و از بین رفتن استحکام خانواده که از اهمیت خاصی برخوردار است، نشود.

وی با بیان اینکه ورزش به منزله بخش مهمی از فرهنگ جامعه است افزود: ورزش در همه سطوح می تواند در جامعه تاثیر گذار باشد و اگر این موضوع را در حاشیه قرار دهیم ضرر کرده ایم.

فرمانی تاکید کرد: ایجاد کارگروه‌های تخصصی در کمیسیونها فعال شده و اعتقادم این است که در بعضی از بخش ها برخی افراد برای امور تخصصی تصمیم می گیرند که تخصصی در این زمینه ندارند، به همین دلیل کارها خوب پیش نمی رود.

به گفته این عضو شورای اسلامی شهر قزوین ، شورای ششم در بخش ورزش به صورت میدانی وارد عمل شده و ارتباطات خوبی با بخشهای مختلف ورزشی نیز شکل گرفته است.

وی در ادامه با اشاره به برنامه های صورت گرفته در بخش ورزش در شهرداری قزوین گفت: ایجاد روحیه نشاط و شادابی و ایجاد انگیزه به واسطه ورزش بسیار زیاد بوده و در این راستا اقدامات خوبی در حال شکل گیری است.

فرمانی همچنین در ادامه سخنانش خواستار فعال شدن ورزش به دور از نگرشها و جریانهای سیاسی شد و گفت: نگاه جریانی و سیاسی داشتن به ورزش درست نیست و لازم است تا رویکرد شایسته سالاری در ورزش لحاظ شود.

وی با تاکید بر اهمیت ورزش بانوان تصریح کرد: حضور زنان در جامعه و مسئولیت پذیری و پیگیری آنان در اجرای کارها بسیار خوب بوده و لازم است تا در بخش ورزش بانوان اقدامات خوبی در آینده صورت گیرد.

این عضو شورا همچنین از در اختیار نهادن حسینیه بیت الرقیه (س) برای ترغیب جامعه بانوان به ورزش خبرداد و گفت: این حسینیه با فضای 1500 متر در جنوب شهر می تواند در اختیار بانوان قرار گیرد تا شاهد استفاده آنان و جاری شدن فضای نشاط در جامعه باشیم.

 

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط