شنبه ۱۴۰۰/۰۷/۲۴

صلح جو:

قانون عصای سفید در مدارس آموزش داده شود

نابینایان نیاز به ترحم ندارند بلکه باید حقوق اجتماعی آنها رعایت شود.حسین صلح جو عضو شورای اسلامی شهر قزوین با اشاره به روز عصای سفید بر ضرورت توجه به نابینایان در جامعه تاکید کرد و گفت: نابینایان جزیی از جامعه متمدن هستند و به جای ابراز ترحم باید حقوق اجتماعی آنها رعایت شود.


وی افزود: کسانی که رانندگی می‌کنند باید اجازه بدهند نابینایی که با عصای سفید قابل شناسایی است به راحتی از خیابان عبور کند.

صلح جو تصریح کرد: احترام به نابینا با این تعارفات نیست بلکه با رعایت قانون عصای سفید است و اینکه باید این قانون از مدارس آموزش داده شود.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین با تاکید بر رعایت قانون عصای سفید خاطر نشان کرد؛ باید نحوه مواجهه با دارنده عصای سفید را آموزش دهیم تا چند سال دیگر این بچه‌ها هنگام رانندگی تا عصای سفید دیدند از سرعت خود بکاهند و راه را برای عبور نابینایان باز کنند.

وی با اشاره به اینکه عصای سفید می‌تواند ضامن جان و سلامت یک نابینا باشد افزود: نابینا نه نیاز به ترحم ما دارد نه تعارفی، بلکه باید حقوق اجتماعی نابینایان را به رسمیت بشناسیم و رعایت کنیم. کمترین نماد آن‌ می تواند توجه به عصای سفید باشد.

صلح جو در ادامه به اقدامات مدیریت شهری در راستای بسترسازی برای حضور نابینایان درشهر اشاره کرد و گفت: یکی از اقدامات،مسیرهای مخصوص برای تردد نابینایان می باشد که در اکثر پیاده روهای شهر ایجاد شده است و مناسب سازی پارکها، مناسب سازی اتوبوس ها با هدف تسهیل دررفت و آمد افراد کم توانان و ایجاد فضای مطالعه ویژه نابینایان با مشارکت امور کتابخانه ها نیز از دیگر اقدامات مدیریت شهری در این خصوص می باشد.

وی با اشاره به اینکه مناسب سازی ساختمان های دولتی از سوی مجموعه مدیریت شهری به تمام ارگان های دولتی ابلاغ شده است، اظهار امیدواری کرد: روزی برسد که تمام افراد جامعه به صورت برابر از امکانات جامعهدبهره مند شوند و آن زمانی میسر است که در کابینه دولت مسئولینی که مشکلات کم توانان جامعه را لمس کرده باشند، به کار گیری شوند.
 

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط