سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۷/۲۷

اشدری:

تدوین تقویم زمانی برای حل مشکلات شهر و شهروندان

به منظور بررسی و حل مشکلات دقیق شهروندان لازم است تا تقویم زمانی برای این موضوع تدوین گردد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهرقزوین؛ فاطمه اشدری عضو شورای اسلامی شهرقزوین درجلسه علنی شورا که بادستور کاربررسی لوایح شهرداری قزوین برگزارشد طی سخنانی با بیان این که باید به دنبال رفع محرومیت ها وکمبودها در شهر باشیم اظهار کرد: باتوجه به بازدیدهای میدانی وجلسات با شهروندان مشکلات و کمبودهایی در شهر وجود دارد که امیدواریم با حضور شهردار قزوین شاهد حل و برطرف شدن آنان و رضایتمندی بیشتر شهروندان باشیم.

وی تاکید کرد: بسیاری از مشکلات شهری نیازمند مدیریت وتدبیر هستند و به نقدینگی و اعتبار خاصی نیاز ندارند.

اشدری با بیان اینکه ایجاد تقویم زمانی برای مسایل به روز شهر و شهروندان تاکیدکرد: مسایل و درخواستهای بسیاری از سوی اعضای شورا در جلسات مطرح می شود که نیاز است تا در یک تقویم زمانی مشخص و پاسخ آنها نیز از سوی مسئولان مربوطه ارایه شود.

وی در ادامه خواستار تعیین سقف زمانی برای مصوبات مالی شورا شد و گفت: این روزها شاهد تصویب مصوباتی هستیم که با عدد و ارقام روبروست، بنابراین باید شرایطی فراهم شود تا افراد و یا گروه های ذینفع بدانند که چه زمانی این اعتبار محقق می شود و نباید مشمول زمان شود بلکه لازم است تا سقف برخورداری از مصوبه برایشان لحاظ شود.

اشدری با بیان اینکه ما اعضای شورا باید درقبال مصوباتی که عملیاتی نمی شوند، پاسخگو باشیم افزود: به عنوان نمونه مصوب شد که به تیم های ورزشی 500 میلیون تومان اعتبار تعلق گیرد اما متاسفانه این موضوع محقق نشده است، همچنین تهیه دستگاه اکسیژن ساز نیز که از مصوبات شورا بوده، تاکنون محقق نشده و ما باید پاسخگو باشیم.

این عضو شورای اسلامی شهر درادامه جلسه که به بررسی لایحه مساعدت شهردار ی قزوین به تعاونی تاکسیرانان وخاکبرداری از زمینی که قرار است به خانه تاکسی تبدیل شود، گفت: رانندگان تاکسی خانواده شهرداری هستند و باید نگاه ما به سازمانهای خدمات رسان توام با تعامل و همکاری باشد و دقت کنیم اینجا تعاونی هفت سنگان و نیاوران نیست که با این حساسیت و سخت گیری تصمیم گیری شود بلکه برای یک مجموعه زحمتکش است و ما حتما الزام داریم به آنها کمک کنیم.

اشدری بیان کرد: این افراد زمین را با نخاله خریدند در حالی که بایستی پس از واگذاری پسماند تخلیه و زمین تحویل می شد و انصاف نیست هزینه دیگری به این گروه زحمتکش تحمیل شود. مطمئن باشید منابعی از دست نمی رود بلکه به دست یک گروه دیگر زحمتکش داده می شود ضمن آنکه ما با تجهیزات شهرداری قرار است نخاله جابجا کنیم و پولی جابجا نمی شود.

وی در پایان پیشنهاد داد : ضمن موافقت با هر گونه مساعدت شهرداری نسبت به مجموعه تعاونی تاکسیرانی ، با نظارت سازمان تاکسیرانی برای توانمند سازی تعاونی شرایطی مناسبی فراهم شود و همچنین برای استقبال تاکسی داران در به عضویت درآمدن تعاونی، تسهیلات مناسبی از جمله پرداخت اقساط به صورت یکساله سهام در اختیار آنان قرار گیرد.
 

/پایان پیام/

تصاویر مرتبط