یکشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۶

رئیس نظام پرستاری استان قزوین تأکید کرد:

کمبود نیروی انسانی و تجهیزات مانع خدمات رسانی مطلوب می شود

جامعه پرستاران تمامی کمبودها و کاستی ها را به جان می خرد و پای سلامت مردم ایستاده است اما باید نیازها و مطالبات به حق آنان شنیده شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین وهب نصیری رئیس نظام پرستاری استان قزوین در جلسه علنی شورا با بیان این مطلب اظهار کرد: در استان قزوین 2860 نفر پرستار فعال در بیمارستانهای دولتی، خصوصی و تامین اجتماعی مشغول به کار هستند که 1800 نفر از آنها در بیمارستانها و مراکز دانشگاه علوم پزشکی خدمت می کنند.

وی ادامه داد: 30 درصد پرستاران استان به صورت قرار داد مشارکتی فعالیت می کنند.

نصیری با بیان اینکه در دوران پاندمی کرونا جامعه پرستاران با چالش ها و مشکلات زیادی مواجه بوده اند خاطرنشان کرد: متاسفانه در سرانه تخت بیمارستانی و پرستار از میانگین کشوری پایین تر هستیم و این کمبود موجب شده فشار مضاعفی بر پرستاران وارد شود.

وی با بیان آمار استانداردهای سرانه تخت های بیمارستانی گفت: در استان هزار تخت فعال داریم که باید این رقم 1400تخت فعال باشد.

رئیس نظام پرستاری استان قزوین خواستار توجه به نیازها و کمبودها ی پرستاران در بیمارستانهای استان شد و گفت: کمبود نیروی انسانی و تجهیزات بیمارستانی و پرستاری مانع خدمت رسانی مطلوب می شود که از مسئولان استان انتظار می رود این نواقص برطرف شود.

وی تاکید کرد: متاسفانه در ستاد مقابله با کرونای استان و کمیسیون سلامت استان دستگاهها و نهادهای غیر مرتبط عضو هستند در حالی که انتظار میرود تا از جامعه پرستاران نیز نماینده ای در این ستادها حضور داشته باشند و در جریان تصمیمات این ستادها قرار گیرند.

نصیری همچنین به تدارک مراسم روز پرستار در روز میلاد حضرت زینب(س) اشاره کرد و گفت: مانند سنوات قبل از شورای اسلامی شهر قزوین انتظار داریم برای برگزاری جشن روز پرستاری مساعدت و همکاری لازم را داشته باشند.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط