یکشنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۶

فصیحی رامندی،

شورا و شهرداری قزوین همکاری لازم با نظام پرستاری استان را دارد

شورا و شهرداری قزوین قدردان زحمات ایثارگرانه پرستاران است و در حد توان در برگزاری مراسم روز پرستار همکاری و مساعدت لازم را خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، فرج اله فصیحی رامندی رییس شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه علنی شورا که با حضور رییس و اعضای هیات مدیره نظام پرستاری استان قزوین برگزار شد با بیان اهمیت کار ایثارگرانه پرستاران اظهار کرد: اعضای شورا به عنوان نمایندگان مردم از زحمات و تلاشهای شبانه روزی پرستاران که ایثارگرانه در حال خدمت به بیماران هستند تشکر می کنند و قدردان این زحمات هستند.

وی افزود: سختی کار پرستاری بر همگان آشکار است و در این شرایط سخت کرونا این سختی ها نیز دو چندان شد اما پرستاران با جانفشانی و ایثار در راه رسیدگی به بیماران کرونایی از هیچ تلاشی فرو گذار نمی کنند لذا این ایثارگری ها قابل تقدیر است.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین در ادامه با اشاره به درخواست نظام پرستاری برای مشارکت شورا و شهرداری قزوین در برگزاری جشن روز پرستاری خاطرنشان کرد: در سال گذشته نیز شورا و شهرداری قزوین مساعدت خوبی برای جشن روز پرستار داشت و برای برگزاری مراسم امسال نیز باید موارد به شهرداری اطلاع داده شود تا با ارائه لایحه، میزان و نحوه کمک های نقدی یا غیر نقدی مشخص شود.

وی تاکید کرد: شورا و شهرداری قزوین تا حد توان و مقدورات با مساعدت و کمک به مراسم روز پرستار موافقت خواهد نمود.

فصیحی رامندی در بخش دیگری از این جلسه خواستار ارایه نقطه نظرات و پیشنهادهای اعضای شورا پیرامون بودجه سال آینده شهرداری قزوین شد و گفت: با توجه به اینکه در فصل تدوین بودجه هستیم و باید سیاستهای مد نظر را به شهرداری قزوین ارایه کنیم، لذا درخواست دارم تا پیشنهادات و نقطه نظرات در این خصوص را ارایه داده تا به شهرداری جهت لحاظ شدن در بودجه ابلاغ شود.

رییس شورای اسلامی شهر قزوین همچنین به معرفی و انتخاب اعضای شورای پژوهشی و اعضای هیات امنای مرکز پژوهش های شورا و شهرداری قزوین اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه اعضای شورای پژوهشی و هیات امنای مرکز پژوهش ها باید شرایط خاصی از لحاظ علمی و کار پژوهش داشته باشند بنابراین اعضای شورا می توانند نسبت به معرفی افراد شایسته و متخصص در شورای پژوهشی و هیات امنای این مرکز و ارایه نقطه نظرات خود اقدام کنند تا در نشست هیات امنا بررسی شود و در نهایت در صحن شورا در خصوص افراد اخذ رای و تصمیم گیری شود.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: اخیرا پیکر شهید باب اله داودی از لاله های پرپر گردان حضرت رسول(ص) از استان قزوین که پس از ۲۵ سال به وطن بازگشته و در یکی از شهرهای استان لرستان مدفون بود توسط آزمایش DNA شناسایی و به خانواده وی اعلام شده است که خانواده این شهید گرانقدر پس از ۳۸ سال از چشم انتظاری و ناراحتی رهایی یافتند.

وی اظهار امیدواری کرد تا همگی ضمن احترام به مقام شامخ شهدا از ادامه دهندگان راه آنان باشیم.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط