سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۸/۱۸

رییس شورای اسلامی شهر قزوین تأکید کرد:

شهرداری برای واگذاری املاک و شروع پروژه عمرانی جدید نیازمند مجوز شوراست

شهرداری قزوین برای هر نوع واگذاری املاک به شرکتها و غیره و همچنین آغاز پروژه عمرانی جدید باید از شورای اسلامی شهر قزوین مجوز اخذ کند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، فرج اله فصیحی رامندی رییس شورای اسلامی شهر قزوین درجلسه علنی شورا که با دستور کار بررسی لوایح شهرداری قزوین برگزار شد با بیان این مطلب اظهار کرد: لایحه تفویض اختیار به شهردار قزوین مبنی بر مصرف اعتبارات ردیف های مندرج در بودجه مصوب سال 1400شهرداری با رعایت مفاد قانونی مورد بررسی و تصویب قرارگرفت.

وی افزود: شهردار در روند جاری و قرار داد های شرکت ها که به صورت متداول انجام می شود این اختیار به او داده می شود که اقدامات مالی خود را داشته باشد.

رییس شورای اسلامی شهر قزوین تاکید کرد: با توجه به اینکه در گذشته شاهد بودیم برخی از پروژه ها بدون اطلاع شورای اسلامی شهر قزوین و بدون ردیف بودجه اجرایی شده لذا هرگونه فروش و واگذاری املاک و همچنین آغاز هر پروژه عمرانی جدید باید به صورت لایحه به شورا ارایه شود و در صورت تصویب و موافقت شورا عملیاتی و اجرا گردد.

فصیحی رامندی در ابتدای سخنانش به سالروز وفات حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) اشاره کرد و گفت: با توجه به روایات هرکسی در شهر ری حضرت عبدالعظیم حسنی را زیارت کند گویی امام حسین (ع) را در کربلا زیارت کرده است، لذا امیدواریم که ثواب زیارت کربلای حسینی و عبدالعظیم حسنی درنامه اعمال ما ثبت و ضبط شود.

وی همچنین به مناسبت تقویمی 18آبان و سالروز شهادت نصرت اله انصاری اشاره کرد و گفت: این شهید بزرگوار اولین شهید استان قزوین است که در جریان مبارزات با رژیم سفاک شاهنشاهی توسط شکنجه های ساواک در سال 1354 به شهادت رسید.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط