سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۹/۰۲

عضو شورای اسلامی شهر قزوین:

بسیج لشکر مخلص خداست / بسیجیان نیروی کارآمد کشور برای همه میدان ها هستند

بسیجیان نيروي كارآمد كشور براي همه ميدانها هستند و طی سالهای اخیر توانسته اند در مقابل همه توطئه های داخلی و خارجی سربلند بیرون آیند و رو سفید باشند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، حسین صلح جو با اشاره به مناسبت پنجم آذر ماه سالروز تشکیل بسیج مستضعفین اظهار کرد: امام خمینی (ره) با توجه به وضعیت ایران اسلامی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، فتنه ها و توطئه های احزاب ضد انقلاب که در اقصی نقاط ایران برپا می شد، بر آن شدند تا با استفاده از نیروهای مردمی امنیت لازم را در کشور ایجاد کنند و در همین راستا دستور تشکیل بسیج مستضعفین را صادر نمودند.

 وی با اشاره به اینکه بسیج مستضعفین با فرمان امام خمینی رحمت‌الله در ۵ آذر ۱۳۵۸ تشکیل شد و پس از تصویب مجلس شورای اسلامی در دی ۱۳۵۹ به صورت قانونی رسمیت پیدا کرد، افزود: سازمان بسیج مستضعفین یکی از سازمان‌ های زیر مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و یکی از مهم‌ ترین بازوهای قدرت جمهوری اسلامی ایران است که مأموریت جذب، آموزش، سازماندهی و به کارگیری نیروهای داوطلب مردمی را در راستای تحقق اهداف انقلاب اسلامی و حفظ دستاوردهای آن را بر عهده دارد.

 صلح جو با اشاره به نقش بسیجیان در همه عرصه ها خاطر نشان کرد: از زمان تشکیل، این نیروی بی ادعا در مقابل همه دسیسه ها و توطئه های داخلی و خارجی و در همه عرصه های خدمتگزاری رو سفید بوده است.

این عضو شورا همچنین خاطر نشان کرد: بسيجيان که در دوران جنگ تحميلي نیز نقشي عظيم در دفاع از ميهن اسلامي مان داشتند، نيروي كارآمد كشور براي همه ميدانها هستند.

وی با اشاره به فرمایش امام خمینی(ره) که "بسیج لشگر مخلص خداست" گفت: فعالیت بسیج در خصوص محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی و کمک های مؤمنانه در طول سال های گذشته، ایجاد جاده ها ، برق روستا ها ، ساخت منازل مسکونی، ساخت مدرسه و مسجد، و همچنین در جهت کمک به فرهنگ مردم برای بهتر زندگی کردن در سطح کشور بوده است.

این عضو شورای اسلامی شهر قزوین افزود: در برخی از مشکلات به وجود آمده مانند سیل و زلزله و خصوصا بیماری کرونا بسیجیان ما در تهیه و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده اقدامات زیادی انجام داده اند.

 

پایان پیام/

 

تصاویر مرتبط