سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۹/۰۲

مدیر عامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری قزوین خبر داد؛

اتمام پروژه بازآفرینی میدان آزادی تا بیستم اسفند ماه سال جاری

پروژه ساماندهی و بازآفرینی میدان آزادی (سبزه میدان) تا پایان سال جاری به اتمام می رسد و در نوروز سال 1401 پذیرای شهروندان و گردشگران خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، آرش رشوند آوه مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهر قزوین در جلسۀ علنی شورای اسلامی شهر قزوین با اشاره به این مطلب اظهار کرد: با توجه به جلسات متعدد با کارشناسان و نظرات اعضای شورای اسلامی شهر قزوین، افزایش سرانه فضای سبز، کاهش خطوط تیز و مثلثی و تاکید بر اجتماعی بودن طرح و همگن سازی محیط در اصلاحات طرح مدنظر قرار گرفت.
 
وی افزود:31 درصد فضای داخلی میدان به فضای سبز اختصاص یافته و با توجه به موضوع کم آبی استفاده از شبدر تزیینی به جای چمن در نظر گرفته شده است.
 
به گفته رشوند، همچنین برای ایجاد فضای سبز شاداب، این فضا نسبت به کاشت تک درخت ها و هرس و آفت کشی درختان موجود در میدان اقدام خواهد شد.

وی در خصوص پناهگاه های موجود در فضای میدان گفت: ورودی پناهگاه‌ها ساماندهی و بام آن‌ها عایق کاری شده و زیر‌ ساخت‌های آن هم مورد توجه قرار گرفته است تا سازه مقاوم بماند.

رئیس سازمان نوسازی وبهسازی شهر قزوین پیرامون زمان پایان پروژهٔ بهسازی سبزه‌ میدان نیز گفت: تلاش ما این است که تا پایان سال این پروژه تحویل شود تا برای ایام نوروز مورد استفاده شهروندان قرار گیرد.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط