سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۹/۰۲

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قزوین:

کارگروه تخصصی و فنی ویژه بازار سنتی قزوین تشکیل شود

به منظور ارتقای ایمنی بازار سنتی قزوین ضرورت دارد تا کمیته و کارگروه فنی و تخصصی برای بازار سنتی قزوین تشکیل شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، علی فرمانی رییس کمیسیون خدمات شهری محیط زیست و شورایاری شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه علنی شورا که با دستور بررسی لوایح شهرداری قزوین برگزار شد طی سخنانی اظهار کرد: بازار اصالت و قلب تپنده تجاری شهر است و بازار سنتی قزوین نیز به جهت ویژگی های تاریخی ارزشمندش باید حفظ شود.

وی ادامه داد: در بازدیدهای میدانی از بازار قزوین، معضلات و مشکلاتی در موضوعات ایمنی آن وجود دارد که ضروری است در راستای رفع آنها و ایمنی بازار اقداماتی صورت گیرد.

به گفته فرمانی، باید برای حل مشکلات در این حوزه کمیته و کارگروه فنی و تخصصی با حضور کارشناسان و مسئولان امر تشکیل شود و به صورت ویژه ایمنی بازار مورد توجه قرار گیرد.

رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر قزوین خاطر نشان کرد: به نظر می رسد در این بخش شاهد تعارض منافع بخشی و سازمانی هستیم و باید با عزم جدی برای رفع مشکلات اقدام شود و شاهد شعار و حرف در این حوزه نباشیم.
 
وی ضمن قدردانی از زحمات آتش نشانان در مهار آتش سوزی بازار، بر ضرورت استقرار ایستگاه آتش نشانی در محدوده بازار و ورود آسان و بدون مانع خودروهای آتش نشانی در هنگام بروز آتش سوزی و حوادث دیگر تاکید کرد.

این عضو ‌شورا در ادامه سخنانش به برنامه بازدید اعضای شورا از شهرهای موفق در زمینه هوشمندسازی مدیریت پسماند اشاره کرد و گفت: مقرر شد تا در هفته آتی از مرکز مدیریت پسماند شهرداری تهران بازدیدی صورت گیرد.

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط