سه‌شنبه ۱۴۰۰/۰۹/۰۲

نایب رییس پارلمان محلی قزوین:

پروژه میدان آزادی تا 20 اسفندماه تکمیل وتحویل داده شود/ضرورت ارتقای ایمنی بازار سنتی قزوین

پروژه ساماندهی و بازآفرینی میدان آزادی (سبزه میدان) تا بیستم اسفند ماه سال جاری تکمیل شود تا در ایام نوروز پذیرای شهروندان باشد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر قزوین، محسن حق شناس نایب رییس شورای اسلامی شهر قزوین در جلسه علنی شورا که با دستور کار بررسی لوایح شهرداری قزوین برگزار شد طی سخنانی ضمن گرامیداشت هفته بسیج و تبریک به بسیجیان مخلص با بیان این مطلب اظهار کرد: امیدواریم با عنایت به تصویب طرح در شورا پروژه ساماندهی میدان آزادی تا نوروز 1401 در اختیار شهروندان قرار گیرد و لذا باید تا 20 اسفند تحویل داده شود و این موضوع به عنوان مصوبه شورا تلقی می شود.

 وی ادامه داد: شهرداری قزوین و سازمان نوسازی و بهسازی باید نیروهایش را بسیج نماید و شیفتهای کاری را افزایش دهد تا این پروژه بدون تاخیر به بهره برداری برسد و این معبر زیبا در اختیار شهروندان عزیز قرار گیرد .

حق شناس در ادامه سخنانش بر لزوم ارتقای ایمنی بازار سنتی قزوین نیز تاکید کرد و گفت: زمانی قرار بود تا برف انداز بازار توسط شهرداری قزوین تملک شود و ایستگاه آتش نشانی دایر شود اما نتایج آن مشخص نشد، به هر حال ضرورت دارد تا در راستای ارتقای ایمنی بازار قزوین و دسترسی آسان خودروهای آتش نشانی و تجهیزات به داخل بازار و نیز توانمندی کسبه جهت مقابله با حوادث و حریق طرح متقن ارایه شود و تدبیر شود.

نایب رییس شورای اسلامی شهر قزوین همچنین با اشاره به آتش سوزی اخیر در بازار قزوین از حضور به موقع نیروهای آتش نشانی در اطفای حریق و حضور میدانی و فعال شهردار محترم قزوین در این عملیات تقدیر کرد.
 
 وی با بیان اینکه حادثه اخیر آتش سوزی در بازار قزوین تلنگری برای شورا ی ششم و شهرداری قزوین بود خاطر نشان کرد: باید قبل از وقوع اتفاق و حادثه ناگوار در بازار قزوین به فکر علاج بود و استانداری و فرمانداری ، کسبه و اصناف محترم بازار و مدیریت شهری قزوین در راستای ارتقای ایمنی بازار قزوین و رفع مشکلات و چالشها اقدام نمایند.

حق شناس در بخش دیگری از جلسه که به بررسی لوایح شهرداری قزوین اختصاص داشت در خصوص واگذاری زمین به موسسه طلیعه مهر گفت: با حفظ مالکیت شهرداری در عرصه و از راهکار اذن انتفاع با واگذاری هزار مترمربع زمین برای مرکز شبانه روزی نگهداری بچه های معصوم معلول جسمی وذهنی زیر ۱۴ سال موافقم.

وی افزود: امیدوارم این طرح که با مساعدت موسس محترم و خیران بنا و احداث می شود مشکلات عدیده جامعه هدف را مرتفع سازد .

 

پایان پیام/

تصاویر مرتبط